Damla Pamir Hakkında

Damla Pamir, İstanbul’da doğdu. Orta ve Lise Öğretimimi Özel Kültür Koleji'nde tamamladı. Ardından Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü'nde eğitim gördü. Daha sonra özel bir şirkette, Dış Ticaret bölümünde Genel Koordinatör olarak iki yıl çalıştı.

Bu süreçte Türk ve Osmanlı Tarihi alanında araştırmalarına devam etti ve değişik etnik gruplardan oluşan çok-kültürlü Osmanlı toplumunun tarihini, sosyo-kültürel özelliklerini kültürel ve kuramsal boyutlarıyla derinlemesine inceleyen bir kitap kaleme alıyor. Tarihi belge ve dokümanlara dayalı olarak hazırladığı ve halihazırda devam eden bu kitap çalışması, Osmanlı tarihinde dönüm noktası sayılabilecek olayları da farklı bir pencereden yorumlar nitelikte. 


 Yaklaşık bir yıldır A9 TV kanalında katıldığı programlarda araştırma, yorum ve analizlerini izleyicilerle paylaşıyor. Her gün canlı olarak yayınlanan kültür, bilim, din, sosyoloji gibi izleyicilere geniş yelpaze sunan bir sohbet programı yapıyor. 6 arkadaşıyla birlikte yaptıkları sohbet programının amacı, söz konusu alanlarda gerçeğe dayalı doğru bilgileri en anlaşılır şekilde izleyicilerle paylaşmak. 

 Aynı zamanda, yine A9 kanalının, Amerikan WTPN “We The People Network”la bağlantılı olarak hazırladığı bir programda yorumcu ve barış gönüllüsü olarak yer almakta. Bu programda birçok önemli yazar, düşünür, diplomat, dini lider, Think Tank düşünce kuruluşları başkanlarını konuk etmekteler. Ağırlıklı olarak politika, din ve siyaset ilişkileri olmak üzere, bilimsel gerçeklere ve güncel konulara yer veriyorlar.


 Programlardaki anlatımlarımın ana hedefi; dünya üzerindeki terör ve savaşların, kargaşa ve huzursuzlukların tamamen son bulması ve tüm insanların barış, güvenlik, sevgi ve merhamet dolu bir ortamda yaşayabilmelerine katkıda bulunabilmek. Program (İngilizce) haftalık olarak devam etmektedir.

2 yorum: